PleuraSare 500ml

Koncentrovaný nealkoholický nápoj z kombuchy, zeleného čaje a bylinných extraktů, obohacený o beta-1,3-D-glukan a Aloe vera. Pomáhá upravovat funkci střev a trávicího traktu, udržovat přirozenou mikroflóru střev, posilovat imunitní systém.

299 Kč
Skladem

Pomáhá:

 • optimalizovat zdravý stav střev,
 • upravovat střevní potíže (nadýmání, plynatost, zácpa a průjem),
 • při žaludečních problémech,
 • při úpravě metabolismu,
 • při celulitidě,
 • upravovat trávení a vylučování,
 • při infekčních onemocněních močových cest,
 • při kožních onemocněních a alergiích,
 • optimalizovat jaterní funkce - podporuje růst nových jaterních buněk, optimalizuje tvorbu žluči,
 • regenerovat látkovou výměnu,
 • při nádorových onemocněních.

Charakteristika:

Doplněk stravy - koncentrovaný nealkoholický nápoj broskvové chuti z kombuchy, zeleného čaje a bylinných extraktů (kořen smetanky lékařské, nať řebříčku obecného, nať šalvěje lékařské, nať svízele syřišťového, květ lípy malolisté, semeno lnu, list břízy převislé), obohacený o vysoce čistý beta-1,3-D-glukan a Aloe vera. Tento koncentrát prioritně pomáhá upravovat funkci střev, zažívání a trávicího traktu. Udržuje přirozenou mikroflóru střev a celkově posiluje imunitní systém. Je vhodný jako doplněk stravy i při redukčních kúrách, není však určen jako náhrada pestré stravy.

Pleurasare obsahuje (10 ml):

 • kombuchu (směs kulturních kvasinek a baktérií)
 • extrakty:
  • z kořene smetanky lékařské – 9 mg
  • ze semene lnu – 8,1 mg
  • z květu lípy malolisté – 6,45 mg
  • z listu břízy převislé – 3 mg
  • z natě šalvěje lékařské – 3 mg
  • z natě řebříčku obecného – 0,15 mg
  • z natě svízele syřišťového – 0,15 mg
 • beta–1,3–D-glukan - 1 ml
 • Aloe Vera Barbadensis Miller gel – 0,3ml

Dávkování:

10 ml koncentrátu 2x denně.

Pleurasare obsahuje:

Kombuchu (směs kulturních kvasinek a baktérií), extrakt z kořene smetánky lékařské, extrakt z natě řebříčku obecného, extrakt z natě šalvěje lékařské, extrakt z květu lípy malolisté, extrakt ze semene lnu, extrakt z listu břízy převislé, extrakt z natě svízele syřišťového a zelený čaj.

Len (Semen lini)

25 % proteinových látek a glykosid linamarin. Po požití se zbobtnáním slizové vrstvy osemení podstatně zvýší objem střevního obsahu, čímž dochází reflektoricky k zrychlení peristaltiky a k vyprázdnění. Olej působí vnitřně jako prostředek mírnící bolest a jako mírné a účinné projímadlo. Vnitřně působí jako laxativum, mucilaginosum, jako spolehlivý prostředek proti zácpě, při zánětlivých, močových a střevních potížích. Účinek se neprojevuje tak rychle jako u chemických projímadel, projeví se až za několik dní.

Bříza (Folium betulae)

Účinnými látkami jsou hlavně saponiny, silice, flavonové glykosidy, pryskyřice, třísloviny, vitamín C, karoteny, minerální látky a antibioticky účinné fytoncidy. Působí zvýšené vylučování moči, aniž dráždí ledviny. Má též slabě dezinfekční účinek. Diuretický efekt je hlavně vyvolán přítomností saponinů, ale také se na něm značnou měrou podílejí silice. Vhodné při nemocněních močových cest.

Šalvěj (Herba salviae)

Listy obsahují hlavně silici s hlavními obsahovými složkami salviolem, cineolem, třísloviny (asi 40 %) a různé oxyterpenové kyseliny. Siličná složka v malých dávkách snižuje vylučování potu, působí protizánětlivě, baktericidně a mírně diureticky. Tříslovina má protizánětlivý účinek. Používá se k úpravě trávicích obtíží, při chorobách žlučníku a jater.

Svízel (Herba galii)

Obsahuje hlavně glykosid galiosin, rubiadinglykosid a asperulosid a stopu silice. Vnitřně se používá jako diuretikum a spasmolytikum, při zvýšeném zadržování vody v organismu, při zánětech dolních cest močových, dysurických obtížích a křečích hladkého svalstva gastrointestinálního a močového traktu.

Řebříček (Herba millefolii)

Obsahuje hlavně silici s azulenem, alkaloid, flavony, glykosidní hořčiny a třísloviny. Působí na uvolnění křečí, účinkuje povzbudivě na vylučování žaludečních šťáv, na krevní oběh a látkovou výměnu. Příznivě působí při žaludečních kolikách, nechutenství, průjmu, nadýmání, při nadměrné menstruaci. Působí i protizánětlivě a podporuje hojení.

Lípa (Flos tiliae)

Z hlavních obsahových složek je to hlavně silice s látkou farnesolem, glykosidy a látky blízké tokoferolu (vitaminu E). Lipový květ působí diaforeticky, protizánětlivě a lehce diureticky, utišuje křeče a rozpouští hleny. Vnitřně v extraktu především jako diaforetikum, při onemocnění ledvin a měchýře močového jako prostředek podporující žaludeční a střevní činnost.

Pampeliška (Radix teraxaci)

Obsahuje hořčinu taraxacin, taraxasterin, fytosteroly, homotaraxasterol, tříslovinu, inulin a látky s fytoncidním působením. Rovněž vitamíny A, B, C, D. Povzbuzuje trávicí orgány k větší činnosti a podporuje sekreci trávicích šťáv. Má účinek choleretický a diuretický, poněvadž obsahuje enzymaticky působící látky, které příznivě ovlivňují činnost jater a ledvin. Působí také na tvorbu žaludečních kyselin. Vhodná při špatné kontrakční a vyprazdňovací funkci žlučníku, žlučových kaméncích, zánětech žlučníku, zánětech močových cest a ledvinových kaméncích. Jako amarum při zánětu žaludeční sliznice s nedostatečnou tvorbou kyselin. Pro velký obsah inulinu se užívá při cukrovce a při chorobách výměny látkové.

Zelený čaj

Působí proti mikrobům, proti žlučovým a ledvinovým kamenům, pomáhá v léčbě kožních onemocnění a proti kazivosti zubů. Látky katechiny se příznivě uplatňují při léčbě srdečních onemocnění, pomáhají zabránit hnilobným procesům ve střevech - vhodný při průjmech.

Kombucha 

Uchovává si velké množství vitamínu C - čtyřikrát více než citron, tím se likvidují viry a zvyšuje obranyschopnost organismu. Vitaminy řady B nemá žádná jiná rostlina v takové bohatosti. Pomáhá upravovat krevní tlak i obsah cholesterolu a cukru v krvi. Obsah vitamínu E působí jako antioxydant zpomalující degeneraci buněk, tedy stárnutí. Je to symbióza kvasinek a bakterií, které se navzájem příznivě ovlivňují a uvolňují do extraktu mnoho důležitých látek, které velice účinně stimulují imunitu, mají silně detoxikační účinky, antibiotický efekt a dodávají bioenergii. Kombucha má prastarou historii a v současné době empiricky a vědecky prokázané léčivé vlastnosti. Kombucha není houba podle obvyklých představ, jde o společenství, symbiózu různých kvasinek a bakterií. Jedná se zvláště o kvasinky rodu Saccharomyces a z bakterií zvláště Bacterium xylinum, Acetobacter, guconium a další. Kombucha tedy produkuje především kyselinu glukoronovou, vitamíny B1, B2, B3, B6, B12, kyselinu listovou, L-,L+ kyselinu mléčnou, kyselinu octovou a kyselinu glukoronovou. Každá uvedená složka má svůj účinek, rovněž při ovlivňování imunity organismu. Kyselina glukoronová má detoxikační funkce, spojuje se s cizími nebo vlastními škodlivými látkami v komplexy glukuronátu a tím zneškodňuje velké množství jedovatých látek. Zanedbatelný není ani antibiotický efekt, který má v kombuchovém extraktu kyselina usninová. Pomocí extraktu jsou také v těle transformovány nežádoucí látky jako je kyselina močová, cholesterol, bilirubin, atd. na látky jednodušší a pak vyloučeny.

Kód Kód: 5
Jméno značky: M. J. Beta
Kategorie: Glukanové produkty
Záruka: 2 roky
Zpět do obchodu